1954 рікрік заснування школи.

1955 рік – школі присвоєно ім’я вченого-педагога А.С.Макаренка.

1986 ріквідкрито музей Антона Семеновича Макаренка.

1997 рік – відкриті профільні класи хіміко-біологічного, фізико-математичного, художнього напрямків.
1998 рік – початок шкільної видавничої діяльності.
2000 рік – педагогічний колектив – переможець Всеукраїнського конкурсу на кращу модель учнівського самоврядування.
2001 рік – школа – переможець обласного конкурсу „Школа року” у номінації „Діти –майбутнє України.
З
2002 року – школа експериментальний майданчик Міністерства освіти та науки України з питань соціально-особистісного розвитку учнів.
В 2002-2004 роках – команда юнаків школи – переможець міської спартакіади допризивної молоді.
2002 рік – відкрито українську Світлицю.
2003 рік – відкрито читальну залу.
2003 рік – школа переможець обласної акції „Живи, книго!”.

2004 рік – відкрито кімнату рослин.
У 2004-2010 роках – хоровий колектив „Натхнення” – переможець районного, міського конкурсу "Юні дарування".

2005 рік – Початок видавничої педагогічної діяльності. Використання інноваційних технологій у вихованні дітей молодшого шкільного віку (з досвіду роботи школи) надруковані в серії навчальних видань "Першій учительці":Фролова О.І. Сценарії свят у початковій школі. - Х.: Видавництво "Торсінг Плюс". - 2005. - 256 с.
2005 рік – танцювальний колектив "Бегемот" – переможець районних, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів.

2006 рік – продовжено видавничу діяльність. Побачило світ спеціалізоване навчальне видання:
Фролова О.І. Основи здоров'я. 4 клас: Плани-конспекти уроків. - Х.: Веста: Видавництво "Ранок". - 2006. - 128 с.
У 2005-2009 роках – дитяча організація "Алі вітрила" – переможець районного та обласного рівнів.
2007 рік – активна співпраця школи з харківською видавничою групою "Основа".
2007 рік - школа – Лауреат Восьмої регіональної відкритої виставки конкурсу Освіта Харківщини ХХІ століття".
2008 рік – поглиблено видавничу діяльність.Побачили світ навчальні видання:
Ніколаєва.О.М. Словесник. Методичний вісник. - Х.: ЗОШ №100. - 2008. - 146 с.
Китиченко С.А., Звоницкий Э.М. Параллели и меридианы: научно популярное издание.- Х.: Издательство "Наш городок". -2008. - 172 с.

2012 рік - Директором школи стає спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель української мови та літератури Ткач Вікторія Володимирівна.