Правила поведінки здобувачів освіти в закладі освіти

засіданням ради школи

протокол від 04.09.2020 № 1

Правила поведінки здобувачів освіти в закладі освіти

Мета правил-створення в школі робочої обстановки, що сприяє успішній роботі кожного учня, забезпечуючи дотримань до гідності, прав і свобод людини; виховання поваги до особистості і ї прав, розвиток культури поведінки і навичок спілкування.

1.Загальні правила

1. Правила поведінки учнів базуються на чинному законодавстві України.
  2. Учні приходять до школи за 15хв до початку занять, займають своє робоче місце і готують необхідне навчальне приладдя до уроку.
  3. Учні, педагоги, батьки звертаються один до одного шанобливо, не вживають непристойні вирази та жести.
  4.  Йти зі школи та її території (спортивного майданчику) можна лише з дозволу адміністрації  школи, педагогів і медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).
  5. У випадку пропуску занять учень надає класному керівнику медичний документ або пояснювальну записку від батьків (чи осіб що їх замінюють) про причину відсутності на заняттях. Здобувачі освіти серйозно ставляться до відвідування школи. До початку занять  у день відсутності  учня батьки повідомляють класного керівника  про причину відсутності.
  6. До закладу освіти учні приходять у діловій формі одягу. Спортивний одяг не є формою для освітнього закладу.
  7. Учні мають змінне взуття на осінньо - зимовий період.
  8. Висловлюй свої погляди, не зачіпаючи та поважаючи гідність і почуття інших людей.
  9. Учні  поводяться гідно та поважають честь членів шкільного колективу, не допускають проявів булінгу (цькування), поважають один до одного та дорослих.
  10. Цькування, бійки, залякування, лихослів’я та знущання над людиною є неприпустимими формами поведінки в школі та за її межами.

2. Ми – старанні та наполегливі у навчанні

2.1. Після дзвоника на урок  учні займають свої робочі місця в навчальних кабінетах і чекають на вчителя, вимикають телефон і прибрають  його в шкільну сумку.  Використовується телефони  з дозволу вчителя.

2.2. Під час уроків працюють у тиші, відволікатися самому від занять і відволікати від занять товаришів сторонніми розмовами та зайвими справами, що не стосуються уроку, заборонено. Урочний час використовуй з метою навчання.

2.3. Учень під час уроку може залишити клас тільки з дозволу вчителя.

2.4. Якщо хочеш поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя,підніми руку.

2.5. Дзвоник про закінчення уроку дається для вчителя. Учитель оголошує про закінчення уроку - учні  покидають клас.

2.6 На уроці май підручник в друкованому або електронному вигляді. Бережи своє здоров’я, телефон - не електронний підручник.

2.7 Старанно виконуй домашні завдання.

3. Ми – ввічливі

3.1. Поважай цінності своєї школи:

- учні бережуть майно школи;

- дбають про чистоту та порядок у закладі та на території школи.

3.2. Під час перерви:

- приведи до порядку своє робоче місце;

- допоможи підготувати клас до наступного уроку;

- дотримуйся режиму провітрювання;

- не заважають відпочивати іншим.

3.3. Знаходячись у їдальні:

- прояви повагу до старших, піклуйся до молодших;

- дотримуйся черги;

- поводься уважно та обережно при одержанні та вживанні гарячих і рідких страв;

- прибирай посуд за собою після вживання їжі.

3.4. Не сиди на підвіконнях і підлозі.

4. Ми – у безпеці

4.1. Школа – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в т.ч. ножам, вибуховим, вогнебезпечним речовинам, отруті,  енергетичним,  алкогольним напоям, цигаркам, електронним сигаретам,  наркотикам, токсичним речовинам.

4.2 Учень несе особисту відповідальність за збереження своїх речей (верхній одяг, шкільна сумка із підручниками і навчальним приладдям, спортивна форма, мобільні телефони, гаджети тощо).

4.3 Учні на території школи і під час проведення заходів  здійснюють дії, безпечні для життя і здоров’я самого себе й оточення.

4.4. Школа – територія, на якій:

- не бігають по сходах і коридорах, поблизу вікон та інших не облаштованих для ігор місць;

-  не штовхають один одного, не кидаються предметами і не застосовують фізичну силу (бійки, образи).

4.5. Виконуй правила поводження в умовах з надзвичайної ситуації, дотримуйся безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки.

5. Заключне правило

5.1. Золоте правило: стався до інших так, як би хотів, щоб ставилися до тебе.

5.2. Дійсні правила розповсюджуються на поведінку на території школи і на всі заходи, що проводить школа.