Психологічна служба

Напевно,кожен хоч раз замислювався над питанням: «Навіщо практичний психолог потрібен у школі?»Одразу на це питання і не кожен відповість. У нормативних документах сказано, щоб навчання і виховання школярів велося з урахуванням наявних науково-психологічних знань, у школі функціонує психологічна служба, до якої і входить практичний психолог. Він бере участь у вирішенні питань, що стосуються навчання та виховання дитини з моменту приходу її в загальноосвітню школу до моменту її закінчення. Тобто, практичний психолог діагностує, консультує, проводить цікаві заняття та бесіди, до нього можна прийти з питанням і бути впевненим у тому, що тебе вислухають і підтримають. У шкільних коридорах часто можна почути: «Слухай, будеш погано себе вести – відведу до психолога» або «Ти псих – тобі до психолога потрібно!». Насправді, це зовсім не так!Психолог –не найдосконаліший, він не ставить діагнози і кліше на людях. Завдання психолога - допомогти людині опанувати себе, вирішити проблему, а не знайти винуватого. Він готовий бути поруч, коли вам важко. Це людина, яка володіє професійною інформацією, хоча і без готових відповідей на всі випадки життя. Адже кожен випадок індивідуальний.

Не розраховуйте, що вам скажуть, який шлях обрати, рішення завжди залишиться за вами. А за рішенням слідує праця,щоденна роботазі зміни усталеного порядку. Це важкий процес, який крім вас ніхто зробити не зможе.Уявіть,  з якою гордістю ви зможете потім озирнутися на пройдений шлях і сказати собі: «Я це зміг!»

На «Психологічної сторінці» ви знайдете корисну інформацію, різні рекомендації, як спільними зусиллями зробити психологічний клімат у школі комфортніше і безпечніше. Ми розповімо вам про те, під яким кутом можна поглянути на світ, щоб він здавався трохи світлішим, як стати більш ефективним у спілкуванні, навчанні тощо.

«Психологічна сторінка»ще створена для того, щоб Ви могли поставити запитання, поділитися проблемою й отримати підтримку та коментарі від практичного психолога. Зрозуміло, не варто забувати, що все це можна зробити й особисто, завітавши до кабінету практичного психолога, який знаходиться на першому поверсі школи.

Основною метою психологічної служби в школі є - забезпечення повноцінного психічного та особистісного розвитку дітей, підлітків відповідно до індивідуальних можливостей і особливостей.

Основними завданнями психологічної служби є:

• збереження психологічного здоров'я всіх учасників освітнього процесу;
  • сприяння повноцінному розвитку особистості учнів, створення умов до формування у них мотивації до самовиховання і саморозвитку;
  • забезпечення особистісно-орієнтованого підходу до кожного учасника освітнього процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення;
  • робота з батьками, яка сприяє покращенню взаєморозуміння між батьками, дітьми та педагогами.