Обережно! Вибухонебезпечні предмети!

Шановнi батьки!

Головне управлiння ДСНС України у Харкiвськiй областi наголошує на важливостi дотримання дiтьми правил безпечної поведiнки. Бiда трапляється тодi, коли дiтей залишають напризволяще, там, де на кожному кроцi на них чатує небезпека. Легковажне поводження малечi з вогнем, газом, електричними приладами, невiдомими предметами, незнання елементарних правил безпечної поведiнки - першопричини сумних та трагiчних наслiдкiв. В умовах дистанцiйного навчання та в перiод канiкул бiльшiсть дiтей залишаються дома без нагляду батькiв, тому рятувальники ДСНС звертаються до батькiв з проханням подбати про безпеку своїх дiтей, а саме:

1.Тримайте запальнички, сiрники, вибухонебезпечнi предмети та хiмiчнi речовини в недоступних для дiтей мiсцях;

2. Не залишайте дiтей вдома самих, якщо вони не в змозi самостiйно вирiшити проблеми, якi можуть виникнути;

3. Перевiряйте справнiсть електромережi та не дозволяйте малолiтнiм дiтям самостiйно користуватись побутовими предметами;

4. Розкажiть дiтям, що у разi виникнення пожежi або iншої надзвичайної ситуацiї термiново треба сповiстити про це дорослих та службу порятунку за номерами “101” та “112”;

5. Слiдкуйте за тим, щоб дiти не вiдвiдували самостiйно водоймища, лiс, покинутi будiвлi тощо;

6. Забороняйте дiтям пiдбирати на вулицi незнайомi предмети — вони можуть бути небезпечними;

7. Нагадайте дiтям, що у разi знаходження предмета схожого на боєприпас у жодному разi не чiпати його та термiново повiдомте службу порятунку за телефоном “101” та “112” або полiцiю за телефоном “102”.

Пам'ятайте, що життя наших дiтей залежить тiльки вiд нас самих

УВАГА!

Правила виживання пiд обстрiлом з "Града"

Як вижити якщо в мiстi йде стрiлянина

Як вижити при ядерному вибуху

Примiрний алгоритм дiй населення за сигналами оповiщення цивiльного захисту "Увага всiм" та "Повiтряна тривога"

Державна служба України з надзвичайних ситуацiй з метою пiдвищення рiвня обiзнаностi населення щодо правил поведiнки в умовах надзвичайних ситуацiй воєнного характеру розробила примiрний алгоритм дiй населення за сигналами оповiщення цивiльного захисту "Увага всiм" та "Повiтряна тривога".

Крiм того, ДСНС проведено роботу з розроблення iншої актуальної iнформацiї, що може бути використана населенням пiд час вiйни:

Посiбники для дiтей про правила поведiнки з вибухонебезпечними предметам

Правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів

Важливо як ніколи: як уникнути вибухонебезпечних предметів в умовах війни.

З метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення підозрілого предмету схожого на вибухонебезпечний пристрій надаємо інформаційну пам'ятку “Порядок дій населення у разі виявлення ВНП”.

Дії при виявленні ВНП (або предметів, схожих на них)

Загальні дії:

• при виявленні вибухонебезпечного (потенційно вибухонебезпечного) предмету, жодним чином не чіпати його і тим більше намагатися розібрати;
  • негайно повідомити в найближчий відділок поліції, у військкомат, органи місцевої виконавчої влади, райвідділ ДСНС України або за телефонами «101», «102»;
  • побачивши спалах або почувши звук вибуху, негайно сховатися чи лягти на землю, навіть знаходячись на значній відстані від місця вибуху, тому що можливе поранення камінням, уламками та ін.

Дії дорослих:

• помітити місце знахідки небезпечних предметів;
  • виставити тимчасову охорону;
  • довести до присутніх, що торкатися до небезпечних предметів не можна, так як це загрожує життю;
  • негайно сповістити в місцеві органи влади, міліцію про знахідку;
  • до прибуття працівників міліції взяти місце і предмет під нагляд;
  • не допускати до місця знахідки інших людей, особливо дітей.

Дії дітей:

• визначити місце знахідки;
  • не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому;
  • про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослих (в школу, міліцію, найближчу установу);
  • не розводити багаття поблизу знахідки;
  • запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка і поставити пам’ятну віху.

ПАМ’ЯТАЙТЕ !

Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені  фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.

Уважно дивіться під ноги.

Вибухонебезпечні предмети ховаються не тільки на полі бою, зараз вони можуть бути всюди.

Будьте пильними:

Уникайте доріг, де немає інших авто.

Ходіть дорогами, де все видно та є сліди того, що недавно тут ходили інші люди.

Уважно дивіться під ноги.

Українські рятувальники інформують населення про найбільш поширені міни та боєприпаси і небезпеку, яку вони несуть. Детальну інформацію ви можете знайти на сайті.

Вас може зацікавити:

Година спілкування «Обличчя війни. Вибухонебезпечні предмети» - https://vseosvita.ua/library/hodyna-spilkuvannia-oblychchia-viiny-vybukhonebezpechni-predmety-564364.html